Velikonoční pondělí

4/06/2015

Krásné velikonoční pondělí, milé čtenářky!

Velikonoce u nás nakonec proběhly docela poklidně. Ráno mě ještě v posteli vyšlehal muž, přes noční košili to dost bolelo! Potom jsme si dali mazanec, kávu a v klidu se připravovali. Já jsem dozdobila poslední vajíčka a v kuchyni připravila koledu, i když, popravdě, skoro nikoho jsem nečekala, protože všichni muži v rodině leží s chřipkou, nebo opečovávají své drahé polovičky, viď mami:)
 Jak vidíte, tak koledu jsem letos "odbyla" jednoduše. Různé druhy piva a trochu sladkostí. Pro nejmenšího koledníčka, 15ti měsíčního Kubíka, jsem připravila speciální zajíčkový balíček. Večer jsem si s jeho výrobou vyhrála a moc mě to bavilo!Taky jsem mu do koledy přidala malé mazancové věnečky, ty už může jíst, přece jenom vybrat v obchodě něco bez čokolády, po čem by ho nebolelo bříško, byla docela fuška. Trochu velikonoc jsem dopřála i tabuli:)

Během rána jsme pak přijali pozvání, sbalili se a z vesnice odjeli do paneláku, kde jsme se "schovali" před koledníky. Né, že bych byla proti tradicím, ale někdy je toho moc. Nechala jsem se vykoledovat od malých koledníků, ale vesnický zástup značně posilněných koledníků s věkovým průměrem 45+, z nichž znám jen dva od vidění, tak ten si ráda nechám ujít. Proto jsme si užili dopoledne na návštěvě u sestřenic a bylo. Velikonoce jsme alespoň vítali jarní výzdobou. Narcisky krásně vykvetly, největší radost mám ale ze zajíce, inspiraci jsem našla na pinterestu.
A teď odpoledne už se jen dívám na televizi, píšu pro vás článek a užívám si pohody. A taky trochu sbírám sílu, večer nás čeká přesun do Prahy, musíme na nákup, odvézt koledu pro bráchu, taťku, prostě už začínají povinnosti. A zítra zase do školy a práce. Nejraději bych ale zůstala tady, užívala si pohodu, kochala se rozkvetlými větvičkami a vůbec by mi nevadilo, že venku sněží.
A.

You Might Also Like

3 comments

  1. Krásné a originální dekorace. Eva

    OdpovědětVymazat
  2. Velikonoce u Vás sa mi páčia :) jednoduché,pekné....a ta tabuľová čierna ! :) ja na nej teraz frčím...pretreli sme dvierka chladničky,myčky,rám zrkadla,ceduľku,....a budeme pokračovať....

    OdpovědětVymazat
  3. Aký je, prosím ,náter na stoličke a stolíku ?:) ...upratujem a odskakujem k blogom :)

    OdpovědětVymazat