#cestujeme VRBICE

9/11/2015


Dnes se na chviličku vrátíme do Česka a potom už zase pokračování našeho seriálu SEVER :)

Ještě v rámci dovolené se moji rodiče rozhodli, že si na jednu noc zajedou na Moravu, kterou milují a nechtěli ji ani letos vynechat, i když už většinu dovolené strávili v zahraničí. Připojila jsem se k nim a naplánovala si výlet za kamarádkou z vejšky. Moc jsme si to užili, cestou jsme se zastavili v Pavlově a taky v Café Klentnice.

Potom mě vysadili u Joll a jeli se ubytovat na Kraví horu. Joll bydlí na Vrbici, což je vážně "echt" vinařská obec. Jejich rodina má vinohrad a na jeho chodu se podílí všichni. Celá široká rodina. Strýc má malé vinařství, letos se dokonce jeho víno, tedy z vinařství Horák stalo Králem vín :) Web najdete tady. Určitě doporučuju, jejich vína jsou skvělá!

Navečer jsme se vydali na procházku vesnicí a já jsem byla přímo unesená. Takhle naživo jsem to ještě nikdy neviděla, ty sklepy jsou úžasné, vážně jak hobitín :D Když jsme šli v jedné řadě sklepů (mají jich 7 pater), Joll nadšeně zahlásila, že děda je ve sklepě a že se tam musím podívat. Zrovna tam měl partu, která koštovala. "Tož, to je naša Jolanka, moja vnučka", prozradil jim děda. "A s kama jsi ty?" obrátil se na mě. :D

Dostali jsme hnedka dvojku vína a výklad. Při odcházení jsem se malinko motala, ale následná procházka to spravila. Joll prohlásila, že by v životě dělala každou práci, ale na vinohradu ne. Prý je ten řádek nekonečný a práce velmi těžká. No, věřím.

Já jsem si odvezla zážitek na celý život a příští rok tam určitě přijedeme na krojované hody.

A.


You Might Also Like

0 comments