Moje květiny

2/19/2017
Poslední rok jsem začala pozorovat, že se severské bílé interiéry začínají zaplňovat květinami. Hlavně na Instagramu (určitě se podívejte na @urbanjungle a propadnete tomu taky!) a Pinterestu je takových fotek hodně.

Měla jsem ohromnou radost.

Protože u nás doma už je "překvětinováno" už pár let. Když jsme ještě bydleli v 1+1 a měli k dispozici jeden pokoj, bylo to docela vtipné. Květiny nám sahaly skoro až do postele a když jsme měli na Vánoce stromeček, musel být hned u pohovky, která se v noci měnila na postel a tak nám jehličí doslova lezlo do peřin.

Teď, po přestěhování, to máme mnohem jednodušší. Je tu tolik prostoru, že můžu mít květin kolik chci. A tak je mám. Neustále přidávám nové. A tím nemyslím jen sukulenty v malých květináčích. Docela pravidelně si vozím rostliny od mojí mamky, která je zkušená pěstitelka a už se jí nikam nevejdou. A tak jejich velkou část má v mém dětském pokoji a vždycky, když tam přespím, trošku jí tu "džungli" pročistím a nějakou si odvezu.

Taky už se mi vyplatilo pátrat na online bazarech, kde se dost často někdo zbavuje velkých rostlin, protože už na ně nemá místo. Díky tomu máme doma obrovskou aurekárii a chystám se pro další květiny. A taky babičky a kamarádky jsou dobrý zdrojem, jak sehnat velké květiny za hubičku. Stačí se jen ptát a mít oči otevřené.

Ale teď už vás zvu na prohlídku naší pražské flóry. Na faunu vás zatím nepozvu, protože zvířátka ještě nemáme a ani zatím mít nebudeme :D

Obecně se mi strašně líbí rostlinky v hliněných květináčích, hlavně v těch, které mají patinu. Nejlépe v nich podle mě vypadají sukulenty a kaktusy. Malou sbírku mám v obýváku a na kuchyňském okně. Skvěle se v nich taky daří avokádu. Což je kapitola sama pro sebe a už chystám článek s návodem, jak ho pěstovat a na co si dát pozor.

Na velké květiny často používám koše na odpadky z IKEA, které jsem vám bohužel zapomněla vyfotit, ale jsou to takové ty nejlevnější plastové a vypadají super. Jinak mám hodně v oblibě papírové tašky a před týdnem jsem si koupila tyhle papírové pytle. Jsou z Tchiba a 5 ks vyšlo na cca 230 Kč, což je super cena. Jsou krásně velké a dají se použít na hodně věcí, jukněte na fotky. Krásně v nich vypadá třeba zamioculcas.

Papírem taky obaluju květiny, na které mi nepasuje jiný květináč. Ani se nemusíte obtěžovat s výrobou pytle, stačí prostě květináč obalit a zajistit izolepou. Když papír malinko zmačkáte, vypadá to super cool. Ten krásný stříbrný papír jsem sehnala v papírku asi za 40 Kč/5 m. Aktuálně v něm mám fíkus.

A nakonec závěsné květináče. Strašně se mi líbily už na Pinterestu, hlavně s dřevěnými kuličkami. Něco podobného jsem se pokusila vyrobit a naší orchidejce se v něm náramně daří, dokonce zase kvete. závěsný květináč se u nás vážně hodí, protože máme velká okna, ale menší parapety. Tento týden jsem objevila v Pepcu za 59 Kč ty super závěsné květináče, které mají promačkávaný vzhled. Takže jestli nejste moc zruční, skočte pro ně, mají je ve třech barvách.

A co vy, jak jste na tom s pěstováním rostlin doma? Válčíte spolu, nebo jste v dokonalé harmonii?

Mějte hezkou neděli,

Anička

You Might Also Like

0 comments