O chvílích, které jsou jen moje...

8/16/2017Krásný čtvrtek!
Tento týden jsem sama doma (tedy až na návštěvu našich/kamarádek) a tak nějak mám čas. Na sebe, svoje koníčky, svoje oblíbené filmy. A taky na rozjímání. Když jsem přemýšlela, proč se vlastně častěji nevěnuju sama sobě, došla jsem překvapivě k závěru, že mým problémem není vyšetřit si nějakou tu hodinku, ale že neumím být sama. Asi to zní velmi zvláštně, ale je to tak. Vždycky jsem si myslela, že jsem samotářský typ, ale poslední rok se to obrací. Možná je to tím, že jsem už skoro deset let v partnerském vztahu a odvykla jsem si být sama. Dříve jsem měla pocit, že abych mohla ve vztahu být šťastná, musím být nutně alespoň jednou týdně sama. Ale ve chvíli, kdy jsem se srovnala sama se sebou, našla rovnováhu, zklidnila se, zjistila, co od života chci a co vážně ne, asi zjednodušeně řečeno dospěla, už mi samota nevyhovuje. Ale bez ní to taky nejde. 

A tak jsem teď ve fázi, kdy hledám "balanc". Snažím se objevit tu správnou rovnováhu mezi dvěma protipóly a docela mě to baví. Snažím se najít ten správný "návod" jak na to. Na začátek jsem si sama pro sebe sepsala několik bodů. A ty si přečtu, až zase budu sedět doma, poslouchat love songy a smutnit, že jsem sama doma. Abych si uvědomila, že je to vlastně výhra a samotu si užila.


  1. Cíleně si uvědomit, že tahle chvíle je pro mě. Že nepotřebuju jít uklízet myčku, dát prát prádlo nebo konečně srovnat doklady a papíry ve stole.
  2. Neříkat si, že číst románky, knihy pro ženy nebo jen časopis je slabost a že mám ve svém věku/při svém vzdělání na víc a už bych konečně měla přečíst něco hlubšího, třeba toho Kunderu/Prousta/Čapka. No a co. Mozek si musí odpočinout po celodenním zápřahu a u Nesmrtelnosti bytí to asi nebude.
  3. Udělat si kávu/caro, zachumlat se do deky i u prostřed léta a neřešit, že bych mohla jít na Náplavku/na Vyšehrad, když je to léto a mám žít! 
  4. A ne, relaxovat neznamená projíždět Instagram a ležet u toho na gauči.
  5. Na čtyřku navazuje: omezit používání mobilu! Podle té chytré appky (Moment) strávím průměrně 3 hodiny denně projížděním sociálních sítí. A to je teda sakra ztráta času. Stačí když musím sledovat IG v práci, doma už to není tak nutné, hm?
  6. Jo a pustit si hudbu. A klidně po 1528738 přehraný soundtrack z poslední Bridget Jones nebo milované písničky z Begin Again. Je to přece moje chvíle. 
Mám pocit, že mi to dá ještě hodně práce. Perfekcionista ve mně bude trpět. Jenže dovolit si odpočívat je základ. Protože i když mám všude uklizeno a vše zařízené, cítím sice uspokojení, ale rozhodně se necítím uvolněná a odpočatá. Naopak, okamžitě mě děsí to, že jsem právě zařídila milion věcí a zítra se objeví další a další. Tak tedy: 

Zpomalit, věnovat se sama sobě a některé věci nechat plavat.

You Might Also Like

0 comments