Travel/ITALY

8/29/2017


Náš road trip v heslech. Aneb jak jsme si užili naši krátkou a velmi intenzivní dovolenou. 

Osm dní, tři místa, Řím, my dva, italský horký písek pod nohama a klid.

Měli jsme velké štěstí na ubytování. První tři dny jsme bydleli na rodinné farmě nedaleko Říma,  v Casale Sasso. Milí majitelé, domácí víno, olivy, fíky a skvělé jídlo. Další dny jsme sehnali krásné ubytování přes Airbnb na Lemon farm. Doporučuji. Ale jen pokud máte auto, jinak je to na pláž daleko.

V Římě jsme se jen tak toulali uličkami, cíleně jsme se zašli podívat jen na Coloseum a od něho jsme nechali nohy, ať nás někam donesou. Přesně takhle jsme objevili třeba Španělské schody, prostě jsme se najednou ocitli na jejich vrcholu. U Pantheonu jsme si zašli na večeři do restaurace Taverna del Seminario, poměr ceny a dobrého jídla zaručen.

Řím se nám líbil, ale Pisa nás naprosto uchvátila. V jejím historickém centru se nese strašně zvláštní atmosféra, není tu tolik turistů a my jsme si tady užili i večerní piknik na schodech Baptisteria. Na kávu tady zajděte určitě do kavárny Bar&Food 62, která leží kousek od Piazza dei Miraccoli, lepší capuccino jsem nikdy nepila. Ale myslím, že ať si dáte kávu kdekoliv, nebudete zklamaní, alespoň nám se to nestalo, Itálie kávu vážně umí.


Mohla bych tady také vyprávět hodně velmi vtipných, místy i zoufalých příhod. Na osmi denní dovolenou jsme toho stihli opravdu hooodně!

Třeba o tom, jak jsme si zabookovali hotel v Římě s očekáváním, že si ho krásně prohlédneme. Ale možná by bylo lepší občas použít mozek, přece jenom každý ví, že v červenci na jihu Itálie je asi tisíc stupňů, což není na prohlížení památek ideální. Dopadlo to tak, že jsme byli celý den na klimatizovaném hotelu a do města vyráželi po setmění, když už se venku dalo dýchat. 

Poučení pro příště: do Říma na podzim nebo na jaře. 

S Římem se pojí ještě jedna historka. Ono když si bookujete hotel podle dopravní dostupnosti do centra, což znamená blízko stanice metra, nemusí to nutně znamenat, že tam to metro už je. U našeho hotelu sice byla stanice, metro z ní jelo a na informačních tabulích bylo vyznačené, že jede až do centra. Čtyři stanice před naší cílovou zastávkou zahlásili vystupovat, dál se nejede. Aha. Takže vystoupíte na předměstí a čekáte na autobus, který má 40 minut zpoždění. A po chvilce googlení zjistíte, že to metro by mělo být dokončeno v roce 2019.

Poučení pro příště: i když je na mapě metro vyznačené, je v turistických průvodcích, v Itálii to neznamená, že je dokončené a jezdí. 

Nebo bych mohla vyprávět dlouhou příhodu o tom, jak jsme o půl desáté večer ztratili klíče od auta, na pláži čekali čtyři hodiny na policii, spali v narychlo sehnaném hotelu a ráno s velkou slávou klíče našli v plážovém baru. 

Tady už poučení nemám, k tomu už není co dodat... Poučení jsme do konce života. 

A co vy, chystáte se ještě na poslední chvíli někam k moři? 

Mějte hezký den,

A.


You Might Also Like

1 comments

  1. Řím je nádherný. Zažili jste toho hodně, měli jste super dovolenou.
    Asi se letos k moři ještě chystám. Uvidim , zda to vyjde. Eva

    OdpovědětVymazat