Coffee lover

9/04/2017

Krásné pondělní odpoledne! Musím říct, že dnešní post jsem pro vás připravovala opravdu dlouho. Jenom focení mi zabralo asi dvě hodiny, ale stálo to za to. Fotky jsou přesně takové, jaké jsem je chtěla mít a moc se mi líbí. Chtěla jsem, aby vyjadřovaly:

Radost z každého šálku kávy, který si připravím. 
Že káva je pro mě každodenní rituál, který si užívám.
Každý hrnek skvělého cappuccina je pro mě jako odměna.

Když jsem začínala pít kávu, měla jsem na ní v podstatě ráda jen její vůni. Byla jsem schopná si udělat velký hrnek a potom vypít jen pár doušků, protože mi prostě stačilo to, že mi voní. Nechutnala mi. Taky musím podotknout, že jsem pila rozpustnou kávu, s mlékem. A dodnes mi nechutná nic, co má příchuť kávy (sušenky, dorty aj.).

Po přestěhování do Prahy a objevování mnoha a mnoha kaváren, třeba Mého šálku kávy nebo oblíbeného Alza café, jsem přestala doma pít obyčejnou rozpustnou kávu a raději si nechávala své kofeinové chvilky pro kavárny a jejich našlehaná capuccina. Tohle mi vydrželo nějakou dobu a upřímně, velkou část svého tehdejšího příjmu z brigád jsem utratila za kafe.

S příchodem první práce jsem objevila kouzlo firemních kávovarů a kávě naprosto propadla. Dát si kafe 5x denně nebylo výjimkou. Pak jsem se malinko zklidnila a v další práci už jsem to stáhla na tři šálky. S mlékem.

Doma jsem vyhodila Nescafe a začala řešit, jak si udělám dobré kafe. Koupili jsme french press, moka konvičku a naši mi tehdy dali první mlýnek. Byl po babičce, skoro se rozpadal, ale s trochou trpělivosti se na něm dal namlet dostatek kávy na jeden, dva šálky. Když nedávno začal opravdu dosluhovat, rozhodli jsme se s mým drahým /závislák č.2./, že si koupíme svůj první, pořádný mlýnek.
A teď už se dostáváme k hlavní hvězdě článku, mlýnku z Tchiba,  ze kterého mám velkou radost! Má keramické nože, hezký design a cena je taky příjemná.

Kávu obvykle kupuju na balirny.com, mám s nimi dobrou zkušenost už od doby, kdy jsem tam objednávala kávu ve velkém do firmy. Jsou tam moc milí, vždycky mi vyjdou vstříc a bonusem je, že sídlí v holešovických docích, takže to mám po cestě do práce.
Moje dopoledne příští dva týdny bude o to příjemnější, že si konečně budu moct k tomu příšernému učení na státnice udělat dobrou kávu. Moc mě baví, že si můžu namlet čerstvou kávu v pohodlí domova a nemusím se hnát do kavárny, nebo se vracet k rozpustné! Né, že bych se stala takovým tím snobem, co obyčejný kafe nevypije, ale už mi prostě nechutná.

I když, jak se znám, začne mi za pár dní vadit učení doma, přesunu se do kavárny a dám si jedno super cappuccino s pěnou!
You Might Also Like

2 comments

 1. Fotky jsou opravdu moc pěkné! <3 Taky se hlásím do klubu milovníků kávy! I my doma meleme a máme frenchpress. Jen ta káva není moc ideál, pořád kupujeme ta supermarketová zrna... takže díky za tip na obchod! ;-)
  V.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veru, díky za komentář a jsem ráda, že jsem článkem pomohla :) A.

   Vymazat