Můj make up rituál - podzimní edice

10/16/2017

Při pondělním večeru jsem si říkala, že bych vám konečně napsala článek. Dneska jsem měla celkem poklidný den v práci, odpoledne jsem zvládla připravit pro drahého a kamarády večeři, pekla jsem lasagne a užila jsem si pár hodin u plotny. A protože se cítím tím milým "odpolednem" nabitá energií, pustila jsem se do psaní.

Dnešní článek bych chtěla věnovat mému aktuálnímu, podzimnímu make up rituálu. Nevím, jestli to máte stejně, ale mně se s každým ročním obdobím mění i skoro celý postup, jak se každý den líčím. Moje pleť je totiž super citlivá na jakékoliv změny a okamžitě se na ní všechno projeví.

Oproti letnímu postupu jsem začala zase používat make up. Přes léto totiž dost omezuju veškeré líčení, jednak kvůli pohodlí, pak také proto, že moje pleť je většinou celkem hezká, nepravidelně opálená a make up na ní vypadá jako maska. Na podzim make up zase začínám používat, aktuálně střídám Noblese od Dermacolu a Luminious od Maybelline. Drobné nedostatky (občas i ty nedrobné) zakrývám milovaným Make up coverem, který schová opravdu vše! Když mám den, kdy se ukážou jemné kruhy pod očima, rozjasním pleť lehkým korektorem od Catrice.


Pleť mám obecně suchou, proto make up vůbec nefixuji pudrem. Pro fixaci jsem si pořídila sprej z NYX. Poslední dobou si taky užívám konturování a rozjasňování. Konturuji pod lícními kostmi a malinko kolem čela. Určitě také můžu doporučit krásný Trend it up rozjasňovač, seženete ho v dm za pár korun a udělá vám krásnou službu. Když už použiji tvářenku, sahám po oblíbené tekuté od GOSH.

Rámem obličeje je pro mě obočí, když ho nemám upravené, cítím se poněkud nepatřičně. Poslední měsíc zkouším voděodolný fixační gel od NYX a musím říct, že jsem spokojená.  Na závěr ještě obočí pročesávám řasenkou na obočí od Artdeca, ale není to úplně nutné, vystačíte si i s gelem.

Většinou už celý look zakončuji jen řasenkou, občas přidám linky nebo vystínuji víčko matným hnědým nebo růžovým stínem. Ale základem je pro mě krásná, čistá a jemně rozzářená pleť. Teď na podzim ještě přidávám výrazné rtěnky, často střídám i velmi tmavé vínové nebo červené.
You Might Also Like

0 comments