Když máte doma retro

11/01/2017

Krásný pondělní večer.
Ozývám se vám po delší době, ale dříve jsem nemohla. Ne, že by se mi nechtělo, nebo jsem neměla čas, ale chtěla jsem vám v dnešním článku ukázat jeden speciální DIY projekt a nějak jsem neodhadla, jak dlouho mi bude trvat. Proto ta delší odmlka.
A o co se vlastně jedná? Už jsem v minulých článcích psala o tom, že máme doma několik retro zdědených kousků a že mám skvělou babičku, od které toho máme nejvíc. No a z poslední návštěvy jsem znovu neodcházela s prázdnou. Zmínila jsem se totiž mamce, že jsem v knížce Urban Jungle (brzy se o ní rozepíšu víc, je totiž boží) našla skvělé drátěné podstavce na květiny. Ale ty máme přece u babičky, byla slova mamky. Takže jsem si za pár hodin vezla domů nejenom podstavce na květiny, ale i skvělé drátěné lampy, které před 40 lety vyráběl můj děda.


Bylo potřeba lampy trošku zrenovovat. PLastové stínítko jsem vyhodila, tělo lampy zbrousila smirkovým papírem, natřela antikorozním nátěrem (díky tati) a poté natřela šedou a černou. Jako výplet jsem nakonec použila obyčejný provázek, i když jsem původně uvažovala nad jinými variantami. Ale zvítězila jednoduchost.

A tak máme těď doma dvě boží lampy, jsou to úplné umělecké kusy a strašně mě baví. Co na ně říkáte?

You Might Also Like

1 comments